Обзор туристического набора посуды Stanley Mountain Compact 0.7 л.
18.06.2018

Активный путешественник и автор блога «Заплічник» Анатолий Мельничук недавно вернулся из путешествия в таинственный Непал. Там ему удалось протестировать набор туристической посуды Stanley Mountain Compact 0,7 л., благодаря которому он сэкономил несколько тысяч рупий. Про все преимущества и недостатки данного набора Анатолий подробно рассказал в своём авторском обзоре, который мы публикуем на языке оригинала:

«Готуючись до мандрівки Непалом, я вирішив не брати горня (він же казанок) 0,35 л., не дивлячись на те, що йшов сам. Хоча в Карпатах у теплий та помірний сезон його б вистачило для приготування їжі та чаю (за 2-а кип'ятіння). Але мій арсенал на трекінгу навколо Анапурни поповнився ще й термосом-горням Stanley Mountain Swichback 0,47 л., бо ж на висоті більше 4 км. достатньо зимно і на переході хочеться сьорбнути гарячого.

Тож, щоб не кип'ятити воду по 4-ри рази за обід, обрав більший набір Mountain Compact 0.7 л., теж від американського бренду Stanley:

  • казанок 0,7 л. (нержавіюча сталь)
  • внутрішнє нейлонове горня  з неопреновою накладкою
  • накривка (такий же нейлон) із силіконовим ущільнювачем 
  • складна сталева ложко-виделка.
  • Габарити - 14 х 11,6 х 12,5
  • Вага - 395 г.

продукция Stanley

Розберемо детальніше:

Казанок:

Матеріал - матована нержавійка 18/8, товщина якої дозволить поставити, при потребі, прямо на жар багаття. Висота - 11,5 см, внутрішній діаметр - 11,3 см. Варто врахувати, що за 2 см. до дна він звужується на 1 см. Вага - 196 г.  Має відкидну ручку, що підіймається вгору та тримає весь набір разом в зібраному стані. Ручку можна зафіксувати у 2-ох положеннях за допомогою пластини, що присунута до згину та унеможливлює вихід з пазів.
У верхній частині під обідком казанок має 4 вігнуті точки за які фіксується всередині нейлонове горня.

термосы Stanley
На боковині видавлені позначки рівня води: 473 та 710 мл. Спочатку здивував такий вибір, та згадав, що бренд же ж американський, відповідно, і позначки під їх одиниці вимірювання рідини - 16 та 24 oz. В казанку можна вскип'ятити і 800 мл., але вже без накривки, яка вігнутою досередини формою скрадає 100 мл. об'єму :( На мою думку, спірне рішення розробників, адже її можна зробити пласкішою і таким чином зберегти простір.

товары Stanley

Зовні на денці витравлена інформація про бренд, об'єм, код дати виробництва, країну-виробника (Китай), застереження щоб не обпектися та не використовувати в мікрохвильовці. Мити в посудомийці можна.

Горня:

Висота - 12,4 см., зовнішній діаметр - 10 см. Вага - 119 г. Термостійкий нейлон без ВРА/бісфенолу вміщує тих же 710 мл., має мірну шкалу всередині та полички для складеної ложко-виделки.

Stanley для туризма
Завдяки неопреновій накладці, приємна на дотик + можна брати з гарячим всередині + довше зберігає тепло, а це на висоті та в холод, погодьтесь, важливо. Зовні під обідком має пази, якими чіпляє вигини казанка та поворотом фіксується в ньому. В парі з накривкою утворюють повноцінне термогорня на 0,7 л., з якого можна довго пити гарячий чай, милуючись краєвидами)) Можна використовувати в мікрохвильовці та мити в посудомийці, але перед цим потрібно зняти неопренову накладку (зазначено на денці горняти).

Накривка:

Також з нейлону і з силіконовим ущільнювачем, завдяки якому щільно накриває горня. Казанок теж покриває, але вже без фіксації.

наборы Stanley

Має складне брендоване вушко, за яке зручно піднімати, виїмку для пиття/наливання та отвори з протилежного боку для заходу повітря. Боковинки достатньо високі, і в транспортному стані туди можна помістити щось пласке, зверху притиснувши чохлом.
Висота - 2,8 см., діаметр - 11,6 см., вага - 49 г.

Ложко-виделка:

З полірованої сталі, довжина 17,5 см., складена - 10,5 см. У розкладеному стані фіксується line-lock (хто користується складними ножами - в курсі) Вага - 33 г.

Stanley для еды

Розмір черпачка спочатку насторожив - а чи не замаленький,- 5х3,3 см. Але проблем з рідкими кашами і основними стравами не виникло. Для супів і борщу треба підловчитися. Довжини руків'я вистачає, щоб зручно їсти з пакетів швидкого туристичного харчування.

Транспортування:

Набір складається швидко і просто - ємність горняти заповнював пальником, запальничкою, дрібними харчами, на полички ставив складену ловилку, фіксував накривкою, та вкладав це все в казанок. Фіксував всередині легким поворотом та зверху складеною ручкою, яку стопорив планкою. Ось і готово!

Stanley товары

Не обійшлось і без ложки дьогтю - в середину складеного набору не влазять газові балони більші за 100 мл. Точніше, в казанок майже пролазить 250 мл. балон, але тільки в перевернутому стані, і вже накривкою щільно на накриєш :(  Досить дивне рішення для посуду, готування в якому передбачено на пальниках. Але хто знає, можливо в США балони вужчі?.. 

Враження користуванням Stanley Mountain Compact 0.7 л.:

Задум вдався - кип'ятив на пальнику повний казанок води (0,7 л.), 0,45 л. з яких заливав у термогорня, а рештою запарював в пакеті туристичне швидке харчування. Поки страва настоювалась, ставив кип'ятитись наступні 0,7 л. Кип'яток переливав у горня з набору, вкидав чай, накривав - і після основної страви неспішно потягував, споглядаючи навколишню касоту та гріючи долоні до теплого неопрену. Якщо було досить холодно, вкладав горня в казанок, отримуючи додаткову термоізоляцію.

Stanley продукция

А коли зпаковував все в заплічник і продовжував похід - то вже ніс з собою гарячий напій. І хоча по вазі і об'єму набір не назвеш легкохідним, в моєму випадку, він економив час та газ, забезпечував комфортне споживання й насолоду навколишнім.

Stanley снаряжение

Ємності казанка достатньо, щоб приготувати їжу для 2-3 туристів, а переваги термозбереження набору особливо відчутні в холод та взимку.

Хотів ще дописати, що вартувало б в комплект включити мішечок-чохол, бо в мандрівку підібрав самостійно. Але спіймав себе на тому, що тут він не потрібен, адже горня і накривка щільно сидять в казанку та надійно фіксуются складеною боковою ручкою. А дно і боковини казанку залишаються чистими при використанні на пальнику, тож не побруднять вміст заплічника. Виходить, що я зайвий чохол по Непалу тягав :)

Також, приємним бонусом стало те, що Stanley надає гарантію на лінійку Mountain 5 років.»

Stanley туризм

Теперь вы знаете все подробности использования набора туристической посуды Stanley Mountain Compact 0,7 л. Благодаря отзыву Анатолия можно смело сделать вывод, что данный набор является отличным практичным решением как для длительного путешествия, так и для любого другого вида отдыха. А гарантия на нашу продукцию добавляет ещё больше уверенности в надёжности этой посуды.